ایستگاه بهشت tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com 2020-03-29T23:21:59+01:00 mihanblog.com پایمال شدن خون شهدای هسته ای 2014-02-11T22:35:21+01:00 2014-02-11T22:35:21+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/235 فرشته د. روحانی در جلسه ای با روسای دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه های کشور با اشاره به توافق نامه ژنو و در واکنش به منتقدین این توافقنامه گفت: «چرا یک عده بی‌سواد که از بخش‌هایی خاص پول می‌گیرند باید حرف بزنند اما بزرگان،‌ دانشگاهیان و اساتید ما سکوت می‌کنند؟ چرا وقتی یک اتفاق بین‌المللی رخ می‌دهد،‌ اساتید نامه خصوصی به رئیس‌جمهور می‌نویسند؟ چرا فریاد نمی‌زنید؟ چرا وارد میدان نمی‌شوید؟ ما روحیه سقراط ‌وار می‌خواهیم. کسانی که در مذاکرات ژنو،‌ مذاکره کردند نیز از د د. روحانی در جلسه ای با روسای دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه های کشور با اشاره به توافق نامه ژنو و در واکنش به منتقدین این توافقنامه گفت: «چرا یک عده بی‌سواد که از بخش‌هایی خاص پول می‌گیرند باید حرف بزنند اما بزرگان،‌ دانشگاهیان و اساتید ما سکوت می‌کنند؟ چرا وقتی یک اتفاق بین‌المللی رخ می‌دهد،‌ اساتید نامه خصوصی به رئیس‌جمهور می‌نویسند؟ چرا فریاد نمی‌زنید؟ چرا وارد میدان نمی‌شوید؟ ما روحیه سقراط ‌وار می‌خواهیم. کسانی که در مذاکرات ژنو،‌ مذاکره کردند نیز از دانشگاه‌ها هستند و از اساتید دانشگاه‌های ما به حساب می‌آیند.»
 
اما نگاهی به سوابق علمی برخی از منتقدان ژنو نشان میدهد بسیاری از آنها دارای مدارج علمی از دانشگاههای معتبر اروپایی و آمریکایی و همچنین دانشگاههای برجسته کشور همچون؛ دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف ودانشگاه شهید بهشتی هستند که در ادامه به معرفی برخی از آنان می پردازیم:
 
دکتر سعید زیباکلام - عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران
 
 
توافقنامه ژنو صنعت هسته‌ای ایران را با خاک یکسان می‌کند ؛ متن توافقنامه که ترجمه‌اش به دست ما رسیده است تضادهایی با اصل آن دارد که ما این را به پای ترجمه نادرست آن می‌گذاریم. باید به طرف غربی و آمریکایی که توانسته‌اند چنین توافقنامه‌ای را تدوین نمایند تبریک گفت زیرا با این شرایط تا چند وقت دیگر صنعت هسته‌ای در کشور ما با خاک یکسان می‌شود.
 
علی زاکانی - عضو هیأت علمی علوم پزشکی دانشگاه تهران
  
این توافق نه فتح‌الفتوح است و نه زهر هلاهل و نه جام زهری است که حکایت از هزیمت اساسی باشد آنچه که مهم است این است که ما از چه منظری با این موضوع برخورد کنیم. ما باید بیشترین منافع موجود و زوایای بالقوه را در این قرارداد به فعلیت برسانیم چراکه این مرحله، آغاز یک مبارزه‌ای است که هر کسی باید نقش خود را ایفا کند.
 
ناصر نوبری - دیپلمات با سابقه و سفیر ایران در شوروی و استاد دانشگاه در گرایش روابط بین الملل
 
 
استراتژی طرف مقابل در موافقتنامه ژنو این‌بار بجای قطع درواقع خشکاندن درخت هسته ای ایران است که در سه بخش به اجرا درمیاید، بخش اول محدود سازی تولید محصول (غنی سازی)، بخش دوم محدودسازی تأسیسات و صنایع خط تولید و بخش سوم جمع آوری اطلاعات از کلیه بخشهای عملیاتی است.
 
آنها تلاش کرده اند متن ژنو را طوری نگارش کنند که ما نتوانیم حتی یک نقطه ی قرص و محکم پیدا کنیم که قلابمان را به آن بیاندازیم و طنابمان را از آن آویزان کنیم تا کمی بالا برویم. این درحالی است که طرفهای مقابل در تمام اطراف برنامه ی هسته ای ما غل و زنجیر و قلاب انداخته اند و امکان تکان خوردن را به ما نخواهند داد.
 
امیرحسین موسویان - عضو تیم مذاکره کننده هسته ای دولت اصلاحات و پژوهشگر دانشگاه پرینستون
 
این توافق نامه نقاط ضعف و قوت برای هر دو طرف دارد. چیزی که ما را با چالش مواجه کند ابعاد بازرسی‌هاست که قطعنامه‌های شوای امنیت و قطعنامه‌های آژانس دارد. تیم مذاکره کننده ما در این باره با چالش جدی مواجه خواهد شد. چون هم شورای حکام آژانس و هم شورای امنیت سازمان ملل ابعاد بازرسی‌های گسترده را خواسته‌اند. ایران هم عضو آژانس است و هم عضو سازمان ملل.. ایران باید یک محدودیت‌هایی را بپذیرد، مثل 5 درصد، این محدودیت‌ها داوطلبانه است. و مغایر ان پی‌تی‌هم هست. چون ان‌پی‌تی به شما اجازه غنی‌سازی صد درصد می‌دهد. واقع بینانه این است که ایران به مطالبات حداکثری خود رسیده است .
 
دکتر الیاس نادران - عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران  
  
وی توافقات ژنو را بسیار حساس دانسته و معتقد است اگر زیرکی به خرج ندهیم این توافق نامه تماما به ضرر ما خواهد بود.
 
دکتر محمد جواد لاریجانی - مدرس علوم سیاسی دانشگاههای تهران و امام صادق(ع)  
  
برخی موارد این سند با قانون اساسی ما تضاد دارد. مثلا دوره‌ طولانی که ممکن است 20 سال طول بکشد در این سند پیش‌بینی شده است و در این دوره‌ طولانی باید غنی‌سازی‌مان را به شکل استصوابی به تصویب 1+5 برسانیم. یعنی آن‌ها باید تشخیص دهند آیا ما نیاز به غنی سازی داریم یا خیر، کجا غنی‌سازی کنیم و چقدر غنی‌سازی کنیم. این در حالی است که بحث داخلی ما نمی‌تواند به نظر استصوابی دیگران منوط شود. هرچند که استطلاعی آن هم بد است.
 
دکتر نادر ساعد - استاد یار رشته حقوق بین الملل در دانشگاه شهید بهشتی  
  
اینکه چرا امریکا در شرایط بحرانی اخیر یعنی شوک مشکوک به سکته در مذاکرات، هنوز تب ناشی از افزایش لیست تحریم های ایران پائین نیامده، به سراغ اعلام بالاترین خواسته‌های خود در چشم انداز توافق ژنو شده است، قابل مطالعه و ارزیابی است ، شاید قضیه «به مرگ گرفتن و به تب راضی شدن» یعنی افزایش آستانه انتظارات غرب از دیپلماسی هسته‌ای ایران در امتیازدهی باشد. انتظار می‌رفت که با اطلاع مقامات دیپلماسی هسته‌ای کشور از این گونه انتظارات و چشم اندازهای خارج از بازی برد - برد که امریکا به راه انداخته تا همه امتیازها و دستاوردهای توافق ژنو را به نفع خود مصادره کند، با واکنش شدید و اعتراضی روبرو می‌شد اما تا کنون چنین نشده است. علاوه بر این، پرسشی اساسی همچنان باقیست که در مراحل بعدی مذاکرات هسته‌ای، دیپلماسی هسته‌ای کشور چه طرح و تدبیری در مقابل این مطالبات و افق‌های تعقیب شده توسط امریکا دارد؟

در هر حال، توافق ژنو با چند هفته ای که از حصول آن می گذرد و با مسیری پرپیچ و خمی که امریکا برای آن در سر دارد، به بار کجی می ماند که به این سادگی ها و بدون مرارت ساربان و رنجش جدی چشم به­راهان، به سرمنزل مقصود نخواهد رسید
]]>
*میلاد امام حسن عسکری(ع) مبارکباد* 2014-02-08T13:39:37+01:00 2014-02-08T13:39:37+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/234 فرشته تکرار مباهله در عصر امام حسن عسکری(ع) سه روز است که مسلمانان به صحرا رفته‏اند و با ادای نماز، از خدا خواسته‏اند تا باران رحمتش را نازل سازد؛ اما هنوز باران نیامده است. اگر آنان بر حق بودند، حتماً تا حالا باران آمده بود؛ امروز نوبت ماست تا حقانیت خود را به آنان نشان دهیم. آفتاب سوزان، با سنگدلی تمام بر چهره رنجور شهر می‏تابد. هوای دلگیر و غیرقابل تحملی، فضای دم کرده شهر را پر کرده است. مردم، مدتهاست صدای چک چک باران را نشنیده‏اند. همه جا خشک و آفتاب خورده است. رودخانه خشک شهر تکرار مباهله در عصر امام حسن عسکری(ع)

سه روز است که مسلمانان به صحرا رفته‏اند و با ادای نماز، از خدا خواسته‏اند تا باران رحمتش را نازل سازد؛ اما هنوز باران نیامده است. اگر آنان بر حق بودند، حتماً تا حالا باران آمده بود؛ امروز نوبت ماست تا حقانیت خود را به آنان نشان دهیم.

آفتاب سوزان، با سنگدلی تمام بر چهره رنجور شهر می‏تابد. هوای دلگیر و غیرقابل تحملی، فضای دم کرده شهر را پر کرده است. مردم، مدتهاست صدای چک چک باران را نشنیده‏اند. همه جا خشک و آفتاب خورده است. رودخانه خشک شهر، سینه عریانش را در امتداد شهر گسترانیده است. انبوه درختچه‏ها، علف‏زارها و نیزارهای اطرافش، پژمرده و بی‏طراوت و از نفس افتاده به نظر می‏رسند.

از گاو و گوسفندان مردم که نپرس، لاغر و رنجور؛ در اسارت لشکر عطشند. همین طور حیوانات صحرا و مرغان هوا که همه تشنه و افسرده‏اند. زمین و زمان در چنگ آفتاب است. هیولای مرگ، در آسمان شهر به پرواز آمده است.

به ادامه مطلب مراجعه کنید ....

]]>
بگذارید این سبزی همیشه بماند 2014-02-07T20:59:27+01:00 2014-02-07T20:59:27+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/233 فرشته شهید حمید(غلام رضا) میر افضلی ایستاده بود توی جمع نیروها و داشت برایشان صحبت میکرد. همه بچه ها پاسدار بودند. سید میگفت : (( این لباس سبزی که به تن شماست ، اگر بگذارید سبزی اش گرفته شود ، تبدیل به یک تابلوی سفید میشود که آمریکا خیلی راحت میتواند رویش بنویسد. بگذارید این سبزی همیشه بماند. سبزی لباستان را با خون خودتان سرخ کنید و نگذارید جایی باشد که آمریکا روی آن مشق کند.))منبع :کتاب سید پا برهنه از مجموعه ستارگان کویرپ. ن :مواظب باشیم آمریکا رنگمون نکنه... شهید حمید(غلام رضا) میر افضلی ایستاده بود توی جمع نیروها و داشت برایشان صحبت میکرد. همه بچه ها پاسدار بودند. سید میگفت : (( این لباس سبزی که به تن شماست ، اگر بگذارید سبزی اش گرفته شود ، تبدیل به یک تابلوی سفید میشود که آمریکا خیلی راحت میتواند رویش بنویسد. بگذارید این سبزی همیشه بماند. سبزی لباستان را با خون خودتان سرخ کنید و نگذارید جایی باشد که آمریکا روی آن مشق کند.))

منبع :کتاب سید پا برهنه از مجموعه ستارگان کویر

پ. ن :مواظب باشیم آمریکا رنگمون نکنه...

]]>
تکریم 2014-02-03T18:08:58+01:00 2014-02-03T18:08:58+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/232 فرشته تقدیم به همه دلیرمردانی که در این چند ماه تلاش کردند تا ملت همیشه در صحنه ایران با آغاز دهه فجر یکبار دیگر لذت تکریم را بچشند و با ایستادن در صف یاد روزهای حماسه دهه شصت در ذهنشان زنده شود. تا باد چنین بادا! 1- آقا ببخشید!- جونم؟- همینجا مردم رو تکریم می‌کنند؟!- بله عزیزم، شما هم اومدی تکریم بشی؟- بله دیگه... یه چند وقتی بود تکریم نشده بودم، الان در پوست خودم نمی‌گنجم!...- کجا پس عمو؟ چی شد؟- دارم میرم تکریم بشم دیگه.- نه بابا! دیر اومدی زود هم میخوای تکریم بشی بری؟ زرشک!- چطور مگه؟ نکن تقدیم به همه دلیرمردانی که در این چند ماه تلاش کردند تا ملت همیشه در صحنه ایران با آغاز دهه فجر یکبار دیگر لذت تکریم را بچشند و با ایستادن در صف یاد روزهای حماسه دهه شصت در ذهنشان زنده شود. تا باد چنین بادا!
 

1

- آقا ببخشید!

- جونم؟

- همینجا مردم رو تکریم می‌کنند؟!

- بله عزیزم، شما هم اومدی تکریم بشی؟

- بله دیگه... یه چند وقتی بود تکریم نشده بودم، الان در پوست خودم نمی‌گنجم!

...

- کجا پس عمو؟ چی شد؟

- دارم میرم تکریم بشم دیگه.

- نه بابا! دیر اومدی زود هم میخوای تکریم بشی بری؟ زرشک!

- چطور مگه؟ نکنه تکریم تموم شده؟

- نه عزیزم، مگه صف رو نمیبینی؟ برو وایسا ته صف... ما هم میخوایم تکریم بشیم ها!

- ئه!...مگه واسه تکریم هم باید تو صف وایسیم؟

- پس چی، اصلا خود این صف اصل تکریمه! اون تخم مرغ و برنج بهونه اس، اصل تکریم همین تو صف موندن تو این سرماس!

- آهان...!

2
 

- آقا دو تا از این تکریم‌های ما افتاد شکست!

- جان؟ چی افتاد شکست؟!

- دو تا از این تکریم ها دیگه، این تکریم بیضوی شکل‌ها... شما چی میگین؟ ئه.... آهان شما میگین تخم مرغ!!

- آهان! خب حالا چی کار کنم؟

- من چه میدونم. شما اینجا مسئول تکریم مردمی، از من میپرسی؟

- خب باید حواست باشه نیفته دیگه. من که نمیتونم حواسم به تکریم همه مردم باشه!

- من حواسم باشه یا شما؟ شما باید مردم رو یه جور تکریم کنید که شکستنی نباشه! حالا من این یه شونه تکریم رو ببرم خونه زن و بچه نمیگن چرا تکریمت ناقصه؟ من جوابشون رو چی بدم؟

- چه میدونم والّا... ببین کسی تکریم اضافه نداره بهت قرض بده!

...

- آقا اگر کسی هست که دو تا دونه اضافی تکریم شده باشه لطف کنه بده به من، بخدا واسه مریض میخوام!!!

- بیا آقاجون... من از صبح تا حالا زیر این برف و تو این سرما بیشتر از بقیه تکریم شدم. بیا این دو تا تکریم رو بگیر ببر!

3

- آقا لطف کن او کرامت من سرخ کردنی باشه!

- سرخ کردنی ندارم، ساده‌اس!

- ای بابا... این چه وضعیه آخه.... ما گفتیم بعد از هشت سال که کرامت انسانیمون نادیده گرفته شده بود، حالا همزمان با بازیابی عزت در عرصه بین الملل لااقل این اجازه رو داریم که نوع کرامتمون رو خودمون انتخاب کنیم!

- آقا حرف سیاسی نزن... بیا این دو تا بطری روغن رو بگیر برو حالش رو ببر!

- بابا لااقل یکیش رو سرخ کردنی بده!


4

- کجا آقا جون؟

- اومدم تکریم بشم.

- برو پی کارت بابا...

- چرا؟ مگه من چمه؟!

- چت نیست؟ فکر کردی اینجا هم گداپروری میکنن که با این سر و وضع راه افتادی بیای تکریم بشی؟ اون ممه رو... ببخشید اون یارانه نقدی رو که باهاش گداپروری میکردن لولو برد! اینجا مخصوص آدمای دارای کرامت انسانیه!

- یعنی ما نیستیم دیگه؟

- نه که نیستی. نه از سرما میلرزی، نه روی لباست رد بارون و برفه، دیشب هم که ندیدم تو صف وایساده باشی، اگر شایسته تکریم بودی یکی از این نشونه ها رو حداقل داشتی؟

- عجب!

...

- حالا کجا میری؟ بیا برو تو شاید دو بسته تکریم 800 گرمی مونده باشه بهت بدن!

- نه پدر جان، دارم میرم پیام 24 خرداد رو درک کنم!

منبع: رجانیوز

]]>
عکس العمل دختران اروپایی به حجاب خود! 2014-02-01T18:02:44+01:00 2014-02-01T18:02:44+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/231 فرشته [http://www.aparat.com/v/7IWFh] مسابقه وبلاگنویسی " انقلاب ما " 2014-01-28T12:45:51+01:00 2014-01-28T12:45:51+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/230 فرشته این مسابقه با هدف پاسداشت شهدای انقلاب اسلامی و ارائه دست آوردهای انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه از آن  برگزار می گردد و دارای 6 محور و 6 بخش اصلی و جانبی می باشد که جزئیات آن به شرح ذیل است: محورهای مسابقه: 1.انقلاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی 2. انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی 3. انقلاب اسلامی و قدس 4. انقلاب اسلامی و مبارزه با استکبار 5.انقلاب اسلامی و آزادای(دموکراسی) 6. انقلاب اسلامی و شهادت طلبی بخش های اصلی: 1. یادداشت و مقاله 2. مستند و کلیپ 3. عکس و پوستر

این مسابقه با هدف پاسداشت شهدای انقلاب اسلامی و ارائه دست آوردهای انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه از آن  برگزار می گردد و دارای 6 محور و 6 بخش اصلی و جانبی می باشد که جزئیات آن به شرح ذیل است:

محورهای مسابقه:

1.انقلاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی

2. انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی

3. انقلاب اسلامی و قدس

4. انقلاب اسلامی و مبارزه با استکبار

5.انقلاب اسلامی و آزادای(دموکراسی)

6. انقلاب اسلامی و شهادت طلبی

بخش های اصلی:

1. یادداشت و مقاله

2. مستند و کلیپ

3. عکس و پوستر

4. شعر

بخش های جانبی:

1. کوتاه نوشت

2. پادکست صوتی

جوایز:

جوایز بخش اصلی:

نفرات اول در بخش های اصلی: 5 میلیون ریال کمک هزینه سفر به کربلا

نفرات دوم در بخش های اصلی: 3 میلیون ریال کمک هزینه سفر به مشهد مقدس 

نفرات سوم در بخش های اصلی: جایزه نقدی 2 میلیون ریالی

جوایز بخش جانبی:

نفرات اول در هر بخش: جایزه نقدی 2 میلیون ریالی

نفرات دوم در هر بخش: جایزه نقدی یک و نیم میلیون ریالی

نفرات سوم در هر بخش: جایزه نقدی 1 میلیون ریالی

 
مهلت ارسال آثار:از تاریخ 22 دی ماه 92 تا تاریخ 22 بهمن 92 می باشد

نقل قول از نقل قول


]]>
عرض تسلیت ایام محرم و التماس دعا از همه شیعیان 2013-11-06T23:28:04+01:00 2013-11-06T23:28:04+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/229 فرشته آفتاب محرم برمی اید و کربلای دل را در پرتو خود می سوزاند. سرخی بیرق ایستادگی از گلدستة دست ها بالا می رود و در باد به حرکت در می اید.   عطر شهادت مشام را می نوازد و چشم ها در انتظار طراوت اشک به تماشا می نشیند. عقربه زمان روی نقطة پنجم عشق قفل می شود. خواب ها از چشم های خسته می گریزد و حسینیة سینه ها سیاه پوش می شود. آری محرم شده و انتظار لباس های مشکی به سر آمده است. این شب ها باید به سوگ نشست. هر شب به سوگ ستاره ای از آسمان حسین علیه السلام   شب اول: مسلم بن عقی


http://www.sibtayn.com/swf/gallery/images/shahrha/karbala/hosain/ghonbad_hosain/pic3/pic2.jpg

http://www.sibtayn.com/swf/gallery/images/shahrha/karbala/hosain/aivan_hosain/pic3/pic1.jpg


آفتاب محرم برمی اید و کربلای دل را در پرتو خود می سوزاند. سرخی بیرق ایستادگی از گلدستة دست ها بالا می رود و در باد به حرکت در می اید.

 

عطر شهادت مشام را می نوازد و چشم ها در انتظار طراوت اشک به تماشا می نشیند. عقربه زمان روی نقطة پنجم عشق قفل می شود. خواب ها از چشم های خسته می گریزد و حسینیة سینه ها سیاه پوش می شود. آری محرم شده و انتظار لباس های مشکی به سر آمده است. این شب ها باید به سوگ نشست. هر شب به سوگ ستاره ای از آسمان حسین علیه السلام

 

شب اول: مسلم بن عقیل

 

مسلم، نخستین شهید واقعة کربلاست. شهادت او کمی پیش تر از حادثه کربلا رخ داده است و شب نخست ماه محرم به پاس فداکاری و جان فشانی های این سفیر شهید راه سرخ، شب حضرت مسلم بن عقیل نام نهاده شده است. مسلم الگوی محبت و وفاست. او عاشقی دل باخته بود که تا آخرین لحظه از عشق پاک خود به حسین(ع) دست بر نداشت و در اوج بی وفایی کوفیان به مولایش وفادار ماند.

 

شب دوم: ورود به کربلا

 

امام حسین(ع) روز دوم محرم سال 61ه ق به سرزمین کربلا وارد شد. به خاطر همین روز دوم محرم، روز ورود به کربلا نام گذاری شده است. روز دوم، نماد پایداری است. اباعبدالله الحسین(ع) از همان آغاز حرکت با حوادث گوناگونی روبه رو شد. از بی وفایی کوفیان گرفته تا تعقیب شدن از سوی سپاهیان دشمن. با این حال از ادامة راه منصرف نشد و هم چنان استواری ورزید. حسین(ع) آموزگار بزرگ پایداری است.

 

شب سوم: حضرت رقیه(س)

رقیه(س) دردانة سه ساله حسین بن علی(ع) است. نام مبارک او در بعضی از کتاب های تاریخی و مقاتل نقل شده است و برخی دیگر مانند ریاض الاحزان از او با نام فاطمه صغری یاد کرده اند. رقیه(س) در روز سوم صفر سال 61ه ق در سفر اهل بیت به شهر شام از دنیا رفته است. شاید نام گذاری روز سوم محرم به نام این بانوی کوچک به این انگیزه بوده که در گرماگرم عزاداری دهه اول، از مظلومیت او یادی شود.

 

حضرت رقیه الگوی تربیت صحیح است. با تدبر در جملات کوتاهی که او هنگام دیدن سر بریدة پدر به زبان آورده به خوبی می توان دریافت که این کودک از چه معرفت والایی برخوردار بوده است.

 

شب چهارم: جناب حرّ

 

شب چهارم عزاداری محرم اختصاص به یکی از شهیدان سربلند کربلا یعنی حربن یزید ریاحی دارد. البته این شب را به فرزندان حضرت زینب نیز منسوب کرده اند. حر الگوی توبه و حقیقت جویی است. او در آغاز برخورد با امام حسین(ع) چنین جایگاه وارسته ای نداشت و به گفتة خودش مأمور بود و معذور! اما ادب و تواضع حر در مقابل سالار شهیدان، سبب رهایی او شد. حر با ژرف بینی، حق را بر باطل ترجیح داد و پیشانی پشیمانی بر سجده گاه توبه فرود آورد. حر، جذاب ترین الگوی توبه برای خطاکاران است.

 

شب پنجم: جناب زهیر و...

 

این شب مانند شب چهارم میان چند شهید کربلا مشترک است. شب پنجم به حبیب بن مظاهر و حضرت عبدالله بن حسن کودک هشت سالة امام مجتبی(ع) نیز منسوب است. عبدالله(ع) در شمار آخرین شهیدانی بود که پیش از شهادت امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به شهادت رسید.

 

زهیر، الگوی عاشقی کربلاست. او تا چند روز پیش، از دیدار حسین(ع) هراس داشت، اما پس از آن که به خیمه امام گام نهاد، هراسش به عشقی جاودانه بدل شد. بارقه نگاه حسین(ع) چنان در جانش اثر کرده بود که از همه هستی خود گذشت و از دنیا و خانمان گسست. او در این راه چنان پیش رفت که به یکی از فرماندهان سپاه آن حضرت تبدیل شد.

 

شب ششم: حضرت قاسم(ع)

 

شب نوجوانان عاشورایی، شب روضه قاسم بن الحسن(ع) . وقتی امام حسین(ع) سخن از شهادت یارانش به میان آورد، نوجوان سیزده ساله کربلا از عمو پرسید: عموجان ایا من نیز به فیض شهادت نائل می شوم؟ امام او را به سینه چسباند و فرمود: فرزندم مرگ را چگونه می بینی؟

 

قاسم پاسخ داد: از عسل شیرین تر!

 

شهادت طلبی قاسم(ع) و پا فشاری او برای رسیدن به مقصود، زیباترین الگو را برای رهروان خط سرخ شهادت رقم زد.

 

شب هفتم: حضرت علی اصغر(ع)

 

علی اصغر(ع) فرزند کوچک امام حسین(ع) و حضرت رباب دختر امرءالقیس است که با تیر سه شعبة حرمله بن کاهل اسدی به شهادت رسید. مصیبت علی اصغر(ع) برای حسین(ع) جان فرسا بود چنان که گریست و به خداوند عرض کرد: خدایا خودت میان ما و این قوم داوری کن. آنان ما را فرا خواندند تا یاری کنند ولی برای کشتن ما کمر بسته اند. در این لحظه ندایی از آسمان رسید که: ای حسین(ع) در اندیشه اصغر(ع) مباش، هم اکنون دایه ای در بهشت برای شیر دادن به او آماده است. شب هفتم، شب رضاست. حسین(ع) بهترین الگوی پایداری و رضآیت است. او پس از تحمل شهادت همه یاران و جوانانش، کودک شیرخوار خود را به میدان آورد. هنگامی که علی اصغر نیز فدا شد بر قضای الهی گردن نهاد و خطاب به خداوند گفت: ای خدا! چون تو این صحنه ها را می بینی تحمل این مصیبت ها بر من آسان می شود.

 

شب هشتم: حضرت علی اکبر(ع)

 

علی اکبر(ع) نخستین فردی بود که از بنی هاشم به میدان رفت. او فرزند بزرگ امام است و نزدیک ترین فرد به ایشان. چون غربت پدر را در میان خیل گرگ های خون آشام کوفه و شام می بیند، از همه یاران و افراد خاندان پیشی می گیرد و خود را در راه آرمانی فدا می کند. او گام به میدان می نهد تا حجت را تمام کند و شوق رسیدن به فیض شهادت را در دل یاران حسین(ع) قوت بخشد. علی اکبر(ع) الگوی سبقت گرفتن در شهادت است.

 

شب نهم: شب تاسوعا

 

ستاره 34 ساله آسمان کربلا و بزرگ ترین یار و یاور حسین(ع) . عباس یعنی چهره درهم کشیده و این نام نشان از صلابت و توانمندی سقای کربلا دارد. او فرزند علی(ع) و برادر حسین(ع) بود، با این حال هرگز برادر خود را به نام صدا نزد. عباس(ع) این ادب و فروتنی را تا لحظه آخر بر خود واجب می دانست. او بهترین الگوی رشادت بود. زیرا پرچم دار سپاه بود و پرچم را به دست رشیدترین و شجاع ترین افراد لشگر می سپارند. او به اندازه ای محو یار شده بود که بر امواج دل انگیز آب روان، لب های خشکیده محبوب خود را در نظر آورد و داغ تشنگی را از یاد برد. رشادت، وفاداری و فروتنی عباس(ع) یکی دیگر از برگ های زرین عاشورا است که همه را به شگفتی واداشته است.

 

شب دهم: شب عاشورا

 

شب حسین بن علی(ع) الگوی آزادگان جهان. شهامت، ایثار، بردباری، تسلیم، رضا، وفا، فروتنی، شجاعت و پایداری امواج اقیانوس بی منتهای حسین است. اگر این قیام چنین درون مایه ارزشمندی از فضایل انسانی را نداشت، این گونه بر پیشانی تاریخ نمی درخشید. عاشورا این گونه توانست حصار زمان و مکان را درهم شکند و تاریخ را درنوردد.

منبع : موسسه جهانی سبطین

]]>
مگه ملکه یه فرد عادیه؟ 2013-09-24T16:00:39+01:00 2013-09-24T16:00:39+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/228 فرشته چارلز دانشجوی انگلیسی با طعنه به دوست وهمکلاسی ایرانی اش همایون گفت:چرا خانوماتون نمیتونن با مردا دست بدن یا لمسشون کنن ؟؟یعنی مردای ایرانی اینقدر کارنامه خرابی دارند وخودشون رو نمیتونن کنترل کنند؟؟همایون لبخندی زد وگفت:یه سوال ازت میپرسم ایا ملکه انگلستان میتونه باهرمردی دست بده ؟وهر مردی میتونه ملکه انگلستان رو لمس کنه ؟!!چارلزباعصبانیت گفت:نه!مگه ملکه یه فرد عادیه؟؟!!فقط افراد خاصی میتونن با ایشون دست بدن ودررابطه باشن.همایون هم بی درنگ گفت :بیشتر خانومای ایرانی ملکه هستن و به ه چارلز دانشجوی انگلیسی با طعنه به دوست وهمکلاسی ایرانی اش همایون گفت:

چرا خانوماتون نمیتونن با مردا دست بدن یا لمسشون کنن ؟؟یعنی مردای ایرانی اینقدر کارنامه خرابی دارند وخودشون رو نمیتونن کنترل کنند؟؟همایون لبخندی زد وگفت:یه سوال ازت میپرسم ایا ملکه انگلستان میتونه باهرمردی دست بده ؟وهر مردی میتونه ملکه انگلستان رو لمس کنه ؟!!چارلزباعصبانیت گفت:نه!مگه ملکه یه فرد عادیه؟؟!!فقط افراد خاصی میتونن با ایشون دست بدن ودررابطه باشن.

همایون هم بی درنگ گفت :بیشتر خانومای ایرانی ملکه هستن و به هرکسی اجازه نمیدن که با هاشون دست بدن چون از نظر مامسلمونا زیباترین خوی زن نجابت اوست .

(این مطلب رو به افتخار دوست جدیدم که کم از ملکه نداره گذاشتم.)

]]>
"وایبر" (Viber) 2013-08-31T04:30:52+01:00 2013-08-31T04:30:52+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/227 فرشته "وایبر" (Viber) نرم‌افزاری ویژه گوشی‌های تلفن همراه آندرویدی است که به افراد اجازه می‌دهد در هر کجای دنیا، با دوستان خود که این برنامه بر گوشی‌های آن‌ها نصب شده، تماس تلفنی رایگان برقرار نموده یا پیامک رایگان ارسال کنند.این شبکه با پهنای باند بسیار وسیع قطعا نمیتونه دست آورد یک شرکت خصوصی باشه و حتما پشتوانه قوی داره که در ادامه اشاره میکنم که کیا پشتش هستن....متاسفانه این برنامه بطور وسیعی داره بین ایرانی ها پخش میشه و خوبه که قبل از ریختن هر برنامه ای توی کامپیوتر یا موبایلمون در مور "وایبر" (Viber) نرم‌افزاری ویژه گوشی‌های تلفن همراه آندرویدی است که به افراد اجازه می‌دهد در هر کجای دنیا، با دوستان خود که این برنامه بر گوشی‌های آن‌ها نصب شده، تماس تلفنی رایگان برقرار نموده یا پیامک رایگان ارسال کنند.
این شبکه با پهنای باند بسیار وسیع قطعا نمیتونه دست آورد یک شرکت خصوصی باشه و حتما پشتوانه قوی داره که در ادامه اشاره میکنم که کیا پشتش هستن....
متاسفانه این برنامه بطور وسیعی داره بین ایرانی ها پخش میشه
و خوبه که قبل از ریختن هر برنامه ای توی کامپیوتر یا موبایلمون در موردش یه سرچ کوچولو تو اینترنت انجام بدیم تا با مزایا و معایبش آشنا بشیم.
لازم به ذکره اولین چیزی که این برنامه برای عضویت میخواد، شماره خطه و وقتی واردش میشیم تمام اسامی دفترچه تلفن موبایلمون رو میگیره و درنتیجه به مخاطبینمون هم دسترسی پیدا میکنه
بعد میتونی اسامی مخاطبینی رو که تو گوشیت هست و عضو وایبر هستند رو شناسایی کنی و بهشون SMS یا MMS رایگان بدی و باهاشون
تماس رایگان بگیری و عکساتو با سرعت بالا آپلود کنی و بفرستی
البته وقتی تماس رایگان میگیری حتی اگه توی یه خونه هم باشی صدا با تاخیر چند ثانیه ای میرسه و کاملا مشخصه که صدا میره به مبدا این شرکت و بعد به شما میرسه، در نتیجه صدا ها هم شنود میشه...
و حتی میتونی آدرس و کروکی محلی که دوستت داره از اونجا باهات ارتباط میگیره رو هم بفهمی
وایبر، جاسوس افزار رایگان اسرائیلیو حتی میتونی بفهمی دوستت چه ساعاتی به اینترنت وصل میشه!
و یا وقتی که دوستت داره متن رو تایپ میکنه متوجه میشی
(من امروز متوجه شدم این قابلیت بخاطر اینه که جاسوسان .... سرعت تایپ رو متوجه میشن و میفهمن که کسی که داره تایپ میکنه همون نفر همیشگیه یا یه نفر دیگه!!!)
و یکی دیگه از قابلیت هاش اینه که به فیس بوک هم متصله و من هر وقت وارد وایبر میشدم فیس بوک فورس کلوز میشد.(یعنی بطور غیر منتظره متوقف و بسته میشه چون در ایران خداروشکر فیس بوک فیلتره)
و به این وسیله با دوربین گوش هم میتونن عکس کسی که داره از این نرم افزار استفاده میکنه رو هم داشته باشن.
و این یعنی یه نرم افزار فوق العاده برای جاسوسان!!!!!!!!!
و یکی دیگه از قابلیت های جالب! که شامل همه محصولات تاچ یا لمسی برای جاسوسان اینه که اونا میتونن با اثر انگشت که منحصر به فرده دارنده محصول رو شناسایی کنند.!!!
در برخی سایت‌ها، اخباری مبنی بر جاسوسی بودن این نرم‌افزار به نفع اسرائیل منتشر شده است.

دکتر عبدالرحمان الصاوی، استاد ارتباطات در دانشگاه حلوان مصر، درستی این خبر را ممکن دانسته است. وی در گفتگو با روزنامه «صدی البلد» چاپ مصر، با اشاره به این که هیچ راهکاری برای جلوگیری از تجسس در اینترنت وجود ندارد، از کاربران اینترنتی خواست در کار با تمام شبکه‌های اجتماعی بسیار بااحتیاط عمل کنند و همچنین از قرار دادن اطلاعات مهم خود در اینترنت بپرهیزند.

برنامه وایبر توسط یک کارآفرین آمریکایی - اسرائیلی به نام تالمون مارکو "Talmon Marco" که مدیریت شرکت وایبر را بر عهده دارد، طراحی و ساخته شده است.

وایبر، جاسوس افزار رایگان اسرائیلی
تالمون مارکو

این شخص به مدت چهار سال در ارتش اسرائیل سابقه خدمت دارد و چندی نیز به عنوان مدیر اجرایی بخش اطلاعات در هسته مرکزی ارتش این کشور فعالیت داشته است.

روزنامه صدی البلد در ادامه تحلیل خود، با اشاره به این که «وایبر» به طور صد‌در‌صد رایگان و بدون تبلیغات به کاربران عرضه می‌شود، این سوال را پیش کشیده که این برنامه با چه هدفی، به صورت کاملاً رایگان در اختیار صد میلیون کاربر در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است؟

گفتنی است بررسی گذشته آقای تالمون مارکو نشان می‌دهد وی در زمینه تولید جاسوس‌افزارها، ویروس‌های دانلودکننده اطلاعات و برنامه‌های هک از سابقه طولانی برخوردار است، که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به "iMesh – Bandoo" اشاره کرد.

کارشناسان به کسانی که از وایبر استفاده می‌کنند، هشدار می‌دهند علاوه بر حذف اشتراک خود از این برنامه، آن را هم از تلفن همراه خود پاک کنند.
-----------------------------
پ ن : یکی از عوامل پیروزی در جنگ 33 روزه لبنان عدم استفاده از موبایل بود.
]]>
بودن یا نبودن مسئله این است. 2013-08-31T03:33:08+01:00 2013-08-31T03:33:08+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/226 فرشته گاهی وقت ها کم بودن بهتر از نبودنهگاهی نبودن بهتر از بودنه!اگه نبودنت رو حس کردند یعنی باید باشیاگه کسی نبودنت رو حس نکرد یعنی بی فایده ایاگه همه از نبودنت خوشحال شدند یعنی نباید باشیخدا گفت باید باشی پس بهترین باش... گاهی وقت ها کم بودن بهتر از نبودنه
گاهی نبودن بهتر از بودنه!

اگه نبودنت رو حس کردند یعنی باید باشی
اگه کسی نبودنت رو حس نکرد یعنی بی فایده ای
اگه همه از نبودنت خوشحال شدند یعنی نباید باشی

خدا گفت باید باشی پس بهترین باش...

آپلود عکس , آپلود رایگان]]>
شهادت مولای متقیان علی (ع) 2013-07-28T21:51:50+01:00 2013-07-28T21:51:50+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/223 فرشته بسم الله الرحمن الرحیم اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا أمینَ اللَّهِ فى اَرْضِهِ وَحُجَّتَهُ عَلى عِبادِهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَمیرَالْمُؤْمِنینَ سلام بر تو اىامانتدار خدا در زمین او و حجتش بر بندگان او سلام بر تو اى امیرمؤ منان اَشْهَدُ اَنَّکَ جاهَدْتَ فِى اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ وَعَمِلْتَ بِکِتابِهِ وَاتَّبَعْتَ سُنَنَ گواهى دهم که تو در راه خدا جهاد کردى چنانچه باید و رفتار کردى به کتاب خدا (قرآن) و پیروى کردى از سنتهاى نَبِیِّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ حَتّ بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا أمینَ اللَّهِ فى اَرْضِهِ وَحُجَّتَهُ عَلى عِبادِهِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَمیرَالْمُؤْمِنینَ
سلام بر تو اىامانتدار خدا در زمین او و حجتش بر بندگان او سلام بر تو اى امیرمؤ منان
اَشْهَدُ اَنَّکَ جاهَدْتَ فِى اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ وَعَمِلْتَ بِکِتابِهِ وَاتَّبَعْتَ سُنَنَ
گواهى دهم که تو در راه خدا جهاد کردى چنانچه باید و رفتار کردى به کتاب خدا (قرآن) و پیروى کردى از سنتهاى
نَبِیِّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ حَتّى دَعاکَ اللَّهُ اِلى جِوارِهِ
پیامبرش صلى اللّه علیه و آله تا اینکه خداوند تو را به جوار خویش برد. 

لینک زیارت حضرت امام علی (ع)

(پخش مستقیم حرم)

کوفه امشب کربلایی دیگر است کوفه امشب التهاب محشر است
در فلک شوری دگر افتاده است جبرییل اوای غم سر داده است
تیغ دشمن فرق مولایم شکست تیر غصه بر دل زارم نشست
حیدر امشب سوی زهرا (س) می رود قلب مجنون سوی صحرا می رود
فرا رسیدن سالروز شهادت امیرمومنان علی بن ابیطالب علیهماالسلام را به صاحب العصر مهدی موعود ارواحنا فداه و تمامی مسلمانان جهان علی الخصوص موالیان اهل بیت علیهم السلام و شیعیان حضرتش تسلیت عرض می نماییم و نگاه التماسی داریم به دستهای شما که در نیمه های این شبهای با برکت برای راز و نیاز به سوی خالق بی نیاز به آسمان بلند می شود . التماس دعا . ]]>
شهید محمد غفاری 2013-07-22T22:37:04+01:00 2013-07-22T22:37:04+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/222 فرشته در سفری که به مشهد داشتم امام رضا (ع) من را با این شهید آشنا کردند. و کتاب پرواز در سحر گاه را به طور اتفاقی از میان کتاب های شهدا که در قفسه بود. انتخاب کردم و خریدم البته هیچ چیز اتفاقی نیست و در هر کار خدا حکمتی هست.وقتی تصویر مزار ایشان را آخر کتاب دیدم چند لحظه ماتم برد.انتظار داشتم مثل بقیه کتابهایی که خوندم تاریخ شهادت مال سالهای جنگ تحمیلی باشه ولی نه!!!یکی بود شاید هم سن و سال ما شاید چند سال بزرگتر یا کوچکتر از ما ....هم دوره ای ما تاریخ شهادت : 13/06/1390بله شهادت هنر مردان خداست. مرد

در سفری که به مشهد داشتم امام رضا (ع) من را با این شهید آشنا کردند. و کتاب پرواز در سحر گاه را به طور اتفاقی از میان کتاب های شهدا که در قفسه بود. انتخاب کردم و خریدم البته هیچ چیز اتفاقی نیست و در هر کار خدا حکمتی هست.
وقتی تصویر مزار ایشان را آخر کتاب دیدم چند لحظه ماتم برد.انتظار داشتم مثل بقیه کتابهایی که خوندم تاریخ شهادت مال سالهای جنگ تحمیلی باشه ولی نه!!!
یکی بود شاید هم سن و سال ما شاید چند سال بزرگتر یا کوچکتر از ما ....هم دوره ای ما
تاریخ شهادت : 13/06/1390
بله شهادت هنر مردان خداست.
مردان خدا در این آخر الزمان هم که نگهداشتن دین و ایمان در آن مثل نگهداشتن ذغال گداخته در کف دست است ، حضور دارند. بین ما ....
و ما چقدر با اون ها فاصله داریم.
خوش به سعادتشون
پیشنهاد میکنم حتما کتاب پرواز در سحر گاه از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی رو بخونید . داغ داغه چاپش مال 4 ماه پیشه ( فروردین 92 )
ایشون یکسال پشت کنکور میمونن که رشته خوب قبول بشن بعد دندانپزشکی قبول میشن ولی نمیرن دانشگاه و میرن سپاه و اونجا هم ظاهرا تا کاردانی بیشتر نداشته کلی پیگیری میکنن که رشته کارشناسی رو ببرن دانشگاهشون و با پیگیری های فراوون استادو میبرن و میارن ، کلاسارو جور میکنن و .... و حتی یه بار که استاد نبوده خودشون به جای استاد بسیار خوب تدریس میکنن و درسشون هم از همه بهتر بوده و فقط چند واحد مونده بوده که کارشناسیشون تموم بشه که شهید میشن و البته به جایگاه بسیار بالاتر از این ها میرسند. و در خواب همسرشون یا یکی از دوستانشون که اومده بودن گفته بودن که اگه میدونستم جایگاه شهدا انقدر خوبه زودتر شهید میشدم.
پاسدار شهید محمد غفاری
تاریخ تولد: 30/10/1363
استان همدان
تاریخ شهادت: 13/06/1390
درگیری با گروهک تروریستی پژاک و پ ک ک در منطقه سردشت (تپۀ جاسوسان)
گلزار: باغ بهشت استان همدان
وبلاگ : پاسدار شهید محمد غفاری


شادی روح شهدای صابرین صلوات
]]>
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا (ع) 2013-07-05T22:37:37+01:00 2013-07-05T22:37:37+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/221 فرشته الحمدلله امام رضا (ع) این بنده روسیاه خدا رو طلبیدند. از فردا تا دهم ماه مبارک رمضان در جوار بارگاه علی ابن موسی الرضا (ع) دعا گوی همه هستم.هرکس این پست را دید حاجت قلبی خود را از خدا بخواد من اونجا از امام رئوف درخواست میکنم انشاالله هر حاجتی خوانندگان وبلاگم دارند برآورده شود.

الحمدلله امام رضا (ع) این بنده روسیاه خدا رو طلبیدند.
از فردا تا دهم ماه مبارک رمضان در جوار بارگاه علی ابن موسی الرضا (ع) دعا گوی همه هستم.
هرکس این پست را دید حاجت قلبی خود را از خدا بخواد من اونجا از امام رئوف درخواست میکنم انشاالله هر حاجتی خوانندگان وبلاگم دارند برآورده شود.


]]>
"حضور زن در اجتماع " (مقدمه) 2013-07-01T07:26:31+01:00 2013-07-01T07:26:31+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/219 فرشته در نهایت بعد از نظر سنجی موضوع "حضور زن در اجتماع" در اولویت قرار گرفت.مدت هاست مسیر تعادل و راه صحیح را گم کرده ایم و در گیرودار اجبارهای زمان و محیط و بر مبنای عادت‌های اجتماعی تصمیم می گیریم و گاهی قضاوت می کنیم اما به راستی، پاسخِ واقعی کدام است؟ زن برای حضور در خانواده آفریده شده یا اجتماع؟ برای پاسخ این پرسش، بهترین کلام جامع و مانع که مصادیق گویای قرآن و حدیث باشند، را در اجتهاد و گفتار دو اندیشمند و مجتهد جامع الشرایط دنبال میکنیم.با توجه به نگاهی که اسلام به زن دار
در نهایت بعد از نظر سنجی موضوع "حضور زن در اجتماع" در اولویت قرار گرفت.
مدت هاست مسیر تعادل و راه صحیح را گم کرده ایم و در گیرودار اجبارهای زمان و محیط و بر مبنای عادت‌های اجتماعی تصمیم می گیریم و گاهی قضاوت می کنیم اما به راستی، پاسخِ واقعی کدام است؟ زن برای حضور در خانواده آفریده شده یا اجتماع؟ برای پاسخ این پرسش، بهترین کلام جامع و مانع که مصادیق گویای قرآن و حدیث باشند، را در اجتهاد و گفتار دو اندیشمند و مجتهد جامع الشرایط دنبال میکنیم.
با توجه به نگاهی که اسلام به زن دارد، زن باید در جامعه حضور داشته باشد و در همه عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت کند همانگونه که مفسران بزرگی همچون جوادی آملی نیز بر حضور و معاشرت زن در اجتماع تاکید کردند؛ اما قطعا لازم است حضور زن سالم و با حفظ ارزش، منزلت و کرامت زن همراه باشد.

بدون شک مغز حجاب و هسته کانونی حجاب سیمای حضور است اما به گفته کارشناسان زنان و دختران باید خود را بپوشانند تا مردان جامعه دچار 140 هیجان غیر اخلاقی نشوند. حجاب برای این در قرآن آمده است که زن مورد آزار و اذیت قرار نگیرد و با حیثیت انسانی با جامعه در تعامل باشد، نه با جذابیت ظاهری. اگر جامعه بخواهد بر مبنای فطرت رشد کند بدون شک خواهید دید یکی از مترقی ترین قوانین فرضیه حجاب است.

متاسفانه پرونده تمدن های بشری درباره نگاه کردن به زن بسیار سیاه است اما در جامعه حال حاضر ما دختران جوان در موقعیت و شرایط زمانی و مکانی بسیار مناسبی قرار دارند که در هیچ کجای جهان زنان دارای چنین امنیتی نیستند. البته می توانید با نگاهی باز تر به جامعه یا ورق زدن صفحات حوادث روزنامه ها، ارتباط مستقیم بین بد حجابی و ناامنی ها و اتفاقات پیش آمده برای زنان را دریابید.

خداوند زن را کانون عشق و محبت می داند و علاوه بر قدرت تدبیر، صبور بودن،گذشت، ایثار و دیگر ویژگیها را به زن داد تا نقش خود را به خوبی ایفا کند.
ادامه دارد...

]]>
فصل جدید ... ایستگاه دوم به سمت بهشت 2013-07-01T06:37:21+01:00 2013-07-01T06:37:21+01:00 tag:http://ist-gah-behesht.mihanblog.com/post/220 فرشته در فصل جدید ایستگاه بهشت به مسئله زن و خانواده قرآنی میپردازیم. ان شاالله که مورد قبول حق تعالی و حضرت فاطمه (س) قرار گیرد.در زندگی امروز ، میان همه شلوغی ها ، در گیر و دار شهر و آپارتمان نشینی با وجود تبلیغات رنگارنگ و حضور پر رنگ "من" ها و "منیت" ها و ده ها اگر و اما و شاید ... میتوان خوب زندگی کرد.میتوان بهشتی ساخت از جنس زمین و خانه ای داشت پیش خدا........مثل بلند آوازه ترین خانواده ؛خانواده ای که محبت و آرامش ، ادب و احترام ، تقوی و نشاط و... و در یک کلام تربیت قرآنی ، محور آن است.مثل فاط در فصل جدید ایستگاه بهشت به مسئله زن و خانواده قرآنی میپردازیم. ان شاالله که مورد قبول حق تعالی و حضرت فاطمه (س) قرار گیرد.
در زندگی امروز ، میان همه شلوغی ها ، در گیر و دار شهر و آپارتمان نشینی با وجود تبلیغات رنگارنگ و حضور پر رنگ "من" ها و "منیت" ها و ده ها اگر و اما و شاید ... میتوان خوب زندگی کرد.
میتوان بهشتی ساخت از جنس زمین و خانه ای داشت پیش خدا........
مثل بلند آوازه ترین خانواده ؛
خانواده ای که محبت و آرامش ، ادب و احترام ، تقوی و نشاط و... و در یک کلام تربیت قرآنی ، محور آن است.
مثل فاطمه (س) و خانواده قرآنی و نورانی اش

***********************************

سلام بر برترین ساکنان بهشت :

سلام بر فاطمه(س) و پدرش 

سلام بر فاطمه(س) و همسرش

سلام بر فاطمه(س) و پسرانش 

سلام بر فاطمه(س) و خانواده نورانی اش


و صلوات بر همه آنها


پیامبر اکرم (ص):بر من بسیار صلوات بفرستید که صلوات بر من
 نوری در قبر، نوری در پل صراط و نوری در بهشت خواهد بود.


یک کلیک فقط یک ثانیه زمان میبرد

صلوات در ایستگاه صلواتی  و شرکت در نظر سنجی فراموش نشود

]]>