منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیتنامه شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
بنظر شما کدامیک برای تغییر محتوای وبلاگ در اولویت است؟

آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
کارنامه عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
ابر برچسب ها
د. روحانی در جلسه ای با روسای دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه های کشور با اشاره به توافق نامه ژنو و در واکنش به منتقدین این توافقنامه گفت: «چرا یک عده بی‌سواد که از بخش‌هایی خاص پول می‌گیرند باید حرف بزنند اما بزرگان،‌ دانشگاهیان و اساتید ما سکوت می‌کنند؟ چرا وقتی یک اتفاق بین‌المللی رخ می‌دهد،‌ اساتید نامه خصوصی به رئیس‌جمهور می‌نویسند؟ چرا فریاد نمی‌زنید؟ چرا وارد میدان نمی‌شوید؟ ما روحیه سقراط ‌وار می‌خواهیم. کسانی که در مذاکرات ژنو،‌ مذاکره کردند نیز از دانشگاه‌ها هستند و از اساتید دانشگاه‌های ما به حساب می‌آیند.»
 
اما نگاهی به سوابق علمی برخی از منتقدان ژنو نشان میدهد بسیاری از آنها دارای مدارج علمی از دانشگاههای معتبر اروپایی و آمریکایی و همچنین دانشگاههای برجسته کشور همچون؛ دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف ودانشگاه شهید بهشتی هستند که در ادامه به معرفی برخی از آنان می پردازیم:
 
دکتر سعید زیباکلام - عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران
 
 
توافقنامه ژنو صنعت هسته‌ای ایران را با خاک یکسان می‌کند ؛ متن توافقنامه که ترجمه‌اش به دست ما رسیده است تضادهایی با اصل آن دارد که ما این را به پای ترجمه نادرست آن می‌گذاریم. باید به طرف غربی و آمریکایی که توانسته‌اند چنین توافقنامه‌ای را تدوین نمایند تبریک گفت زیرا با این شرایط تا چند وقت دیگر صنعت هسته‌ای در کشور ما با خاک یکسان می‌شود.
 
علی زاکانی - عضو هیأت علمی علوم پزشکی دانشگاه تهران
  
این توافق نه فتح‌الفتوح است و نه زهر هلاهل و نه جام زهری است که حکایت از هزیمت اساسی باشد آنچه که مهم است این است که ما از چه منظری با این موضوع برخورد کنیم. ما باید بیشترین منافع موجود و زوایای بالقوه را در این قرارداد به فعلیت برسانیم چراکه این مرحله، آغاز یک مبارزه‌ای است که هر کسی باید نقش خود را ایفا کند.
 
ناصر نوبری - دیپلمات با سابقه و سفیر ایران در شوروی و استاد دانشگاه در گرایش روابط بین الملل
 
 
استراتژی طرف مقابل در موافقتنامه ژنو این‌بار بجای قطع درواقع خشکاندن درخت هسته ای ایران است که در سه بخش به اجرا درمیاید، بخش اول محدود سازی تولید محصول (غنی سازی)، بخش دوم محدودسازی تأسیسات و صنایع خط تولید و بخش سوم جمع آوری اطلاعات از کلیه بخشهای عملیاتی است.
 
آنها تلاش کرده اند متن ژنو را طوری نگارش کنند که ما نتوانیم حتی یک نقطه ی قرص و محکم پیدا کنیم که قلابمان را به آن بیاندازیم و طنابمان را از آن آویزان کنیم تا کمی بالا برویم. این درحالی است که طرفهای مقابل در تمام اطراف برنامه ی هسته ای ما غل و زنجیر و قلاب انداخته اند و امکان تکان خوردن را به ما نخواهند داد.
 
امیرحسین موسویان - عضو تیم مذاکره کننده هسته ای دولت اصلاحات و پژوهشگر دانشگاه پرینستون
 
این توافق نامه نقاط ضعف و قوت برای هر دو طرف دارد. چیزی که ما را با چالش مواجه کند ابعاد بازرسی‌هاست که قطعنامه‌های شوای امنیت و قطعنامه‌های آژانس دارد. تیم مذاکره کننده ما در این باره با چالش جدی مواجه خواهد شد. چون هم شورای حکام آژانس و هم شورای امنیت سازمان ملل ابعاد بازرسی‌های گسترده را خواسته‌اند. ایران هم عضو آژانس است و هم عضو سازمان ملل.. ایران باید یک محدودیت‌هایی را بپذیرد، مثل 5 درصد، این محدودیت‌ها داوطلبانه است. و مغایر ان پی‌تی‌هم هست. چون ان‌پی‌تی به شما اجازه غنی‌سازی صد درصد می‌دهد. واقع بینانه این است که ایران به مطالبات حداکثری خود رسیده است .
 
دکتر الیاس نادران - عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران  
  
وی توافقات ژنو را بسیار حساس دانسته و معتقد است اگر زیرکی به خرج ندهیم این توافق نامه تماما به ضرر ما خواهد بود.
 
دکتر محمد جواد لاریجانی - مدرس علوم سیاسی دانشگاههای تهران و امام صادق(ع)  
  
برخی موارد این سند با قانون اساسی ما تضاد دارد. مثلا دوره‌ طولانی که ممکن است 20 سال طول بکشد در این سند پیش‌بینی شده است و در این دوره‌ طولانی باید غنی‌سازی‌مان را به شکل استصوابی به تصویب 1+5 برسانیم. یعنی آن‌ها باید تشخیص دهند آیا ما نیاز به غنی سازی داریم یا خیر، کجا غنی‌سازی کنیم و چقدر غنی‌سازی کنیم. این در حالی است که بحث داخلی ما نمی‌تواند به نظر استصوابی دیگران منوط شود. هرچند که استطلاعی آن هم بد است.
 
دکتر نادر ساعد - استاد یار رشته حقوق بین الملل در دانشگاه شهید بهشتی  
  
اینکه چرا امریکا در شرایط بحرانی اخیر یعنی شوک مشکوک به سکته در مذاکرات، هنوز تب ناشی از افزایش لیست تحریم های ایران پائین نیامده، به سراغ اعلام بالاترین خواسته‌های خود در چشم انداز توافق ژنو شده است، قابل مطالعه و ارزیابی است ، شاید قضیه «به مرگ گرفتن و به تب راضی شدن» یعنی افزایش آستانه انتظارات غرب از دیپلماسی هسته‌ای ایران در امتیازدهی باشد. انتظار می‌رفت که با اطلاع مقامات دیپلماسی هسته‌ای کشور از این گونه انتظارات و چشم اندازهای خارج از بازی برد - برد که امریکا به راه انداخته تا همه امتیازها و دستاوردهای توافق ژنو را به نفع خود مصادره کند، با واکنش شدید و اعتراضی روبرو می‌شد اما تا کنون چنین نشده است. علاوه بر این، پرسشی اساسی همچنان باقیست که در مراحل بعدی مذاکرات هسته‌ای، دیپلماسی هسته‌ای کشور چه طرح و تدبیری در مقابل این مطالبات و افق‌های تعقیب شده توسط امریکا دارد؟

در هر حال، توافق ژنو با چند هفته ای که از حصول آن می گذرد و با مسیری پرپیچ و خمی که امریکا برای آن در سر دارد، به بار کجی می ماند که به این سادگی ها و بدون مرارت ساربان و رنجش جدی چشم به­راهان، به سرمنزل مقصود نخواهد رسیدتکرار مباهله در عصر امام حسن عسکری(ع)

سه روز است که مسلمانان به صحرا رفته‏اند و با ادای نماز، از خدا خواسته‏اند تا باران رحمتش را نازل سازد؛ اما هنوز باران نیامده است. اگر آنان بر حق بودند، حتماً تا حالا باران آمده بود؛ امروز نوبت ماست تا حقانیت خود را به آنان نشان دهیم.

آفتاب سوزان، با سنگدلی تمام بر چهره رنجور شهر می‏تابد. هوای دلگیر و غیرقابل تحملی، فضای دم کرده شهر را پر کرده است. مردم، مدتهاست صدای چک چک باران را نشنیده‏اند. همه جا خشک و آفتاب خورده است. رودخانه خشک شهر، سینه عریانش را در امتداد شهر گسترانیده است. انبوه درختچه‏ها، علف‏زارها و نیزارهای اطرافش، پژمرده و بی‏طراوت و از نفس افتاده به نظر می‏رسند.

از گاو و گوسفندان مردم که نپرس، لاغر و رنجور؛ در اسارت لشکر عطشند. همین طور حیوانات صحرا و مرغان هوا که همه تشنه و افسرده‏اند. زمین و زمان در چنگ آفتاب است. هیولای مرگ، در آسمان شهر به پرواز آمده است.

به ادامه مطلب مراجعه کنید ....
شهید حمید(غلام رضا) میر افضلی ایستاده بود توی جمع نیروها و داشت برایشان صحبت میکرد. همه بچه ها پاسدار بودند. سید میگفت : (( این لباس سبزی که به تن شماست ، اگر بگذارید سبزی اش گرفته شود ، تبدیل به یک تابلوی سفید میشود که آمریکا خیلی راحت میتواند رویش بنویسد. بگذارید این سبزی همیشه بماند. سبزی لباستان را با خون خودتان سرخ کنید و نگذارید جایی باشد که آمریکا روی آن مشق کند.))

منبع :کتاب سید پا برهنه از مجموعه ستارگان کویر

پ. ن :مواظب باشیم آمریکا رنگمون نکنه...
تقدیم به همه دلیرمردانی که در این چند ماه تلاش کردند تا ملت همیشه در صحنه ایران با آغاز دهه فجر یکبار دیگر لذت تکریم را بچشند و با ایستادن در صف یاد روزهای حماسه دهه شصت در ذهنشان زنده شود. تا باد چنین بادا!
 

1

- آقا ببخشید!

- جونم؟

- همینجا مردم رو تکریم می‌کنند؟!

- بله عزیزم، شما هم اومدی تکریم بشی؟

- بله دیگه... یه چند وقتی بود تکریم نشده بودم، الان در پوست خودم نمی‌گنجم!

...

- کجا پس عمو؟ چی شد؟

- دارم میرم تکریم بشم دیگه.

- نه بابا! دیر اومدی زود هم میخوای تکریم بشی بری؟ زرشک!

- چطور مگه؟ نکنه تکریم تموم شده؟

- نه عزیزم، مگه صف رو نمیبینی؟ برو وایسا ته صف... ما هم میخوایم تکریم بشیم ها!

- ئه!...مگه واسه تکریم هم باید تو صف وایسیم؟

- پس چی، اصلا خود این صف اصل تکریمه! اون تخم مرغ و برنج بهونه اس، اصل تکریم همین تو صف موندن تو این سرماس!

- آهان...!

2
 

- آقا دو تا از این تکریم‌های ما افتاد شکست!

- جان؟ چی افتاد شکست؟!

- دو تا از این تکریم ها دیگه، این تکریم بیضوی شکل‌ها... شما چی میگین؟ ئه.... آهان شما میگین تخم مرغ!!

- آهان! خب حالا چی کار کنم؟

- من چه میدونم. شما اینجا مسئول تکریم مردمی، از من میپرسی؟

- خب باید حواست باشه نیفته دیگه. من که نمیتونم حواسم به تکریم همه مردم باشه!

- من حواسم باشه یا شما؟ شما باید مردم رو یه جور تکریم کنید که شکستنی نباشه! حالا من این یه شونه تکریم رو ببرم خونه زن و بچه نمیگن چرا تکریمت ناقصه؟ من جوابشون رو چی بدم؟

- چه میدونم والّا... ببین کسی تکریم اضافه نداره بهت قرض بده!

...

- آقا اگر کسی هست که دو تا دونه اضافی تکریم شده باشه لطف کنه بده به من، بخدا واسه مریض میخوام!!!

- بیا آقاجون... من از صبح تا حالا زیر این برف و تو این سرما بیشتر از بقیه تکریم شدم. بیا این دو تا تکریم رو بگیر ببر!

3

- آقا لطف کن او کرامت من سرخ کردنی باشه!

- سرخ کردنی ندارم، ساده‌اس!

- ای بابا... این چه وضعیه آخه.... ما گفتیم بعد از هشت سال که کرامت انسانیمون نادیده گرفته شده بود، حالا همزمان با بازیابی عزت در عرصه بین الملل لااقل این اجازه رو داریم که نوع کرامتمون رو خودمون انتخاب کنیم!

- آقا حرف سیاسی نزن... بیا این دو تا بطری روغن رو بگیر برو حالش رو ببر!

- بابا لااقل یکیش رو سرخ کردنی بده!


4

- کجا آقا جون؟

- اومدم تکریم بشم.

- برو پی کارت بابا...

- چرا؟ مگه من چمه؟!

- چت نیست؟ فکر کردی اینجا هم گداپروری میکنن که با این سر و وضع راه افتادی بیای تکریم بشی؟ اون ممه رو... ببخشید اون یارانه نقدی رو که باهاش گداپروری میکردن لولو برد! اینجا مخصوص آدمای دارای کرامت انسانیه!

- یعنی ما نیستیم دیگه؟

- نه که نیستی. نه از سرما میلرزی، نه روی لباست رد بارون و برفه، دیشب هم که ندیدم تو صف وایساده باشی، اگر شایسته تکریم بودی یکی از این نشونه ها رو حداقل داشتی؟

- عجب!

...

- حالا کجا میری؟ بیا برو تو شاید دو بسته تکریم 800 گرمی مونده باشه بهت بدن!

- نه پدر جان، دارم میرم پیام 24 خرداد رو درک کنم!

منبع: رجانیوز
[http://www.aparat.com/v/7IWFh]این مسابقه با هدف پاسداشت شهدای انقلاب اسلامی و ارائه دست آوردهای انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه از آن  برگزار می گردد و دارای 6 محور و 6 بخش اصلی و جانبی می باشد که جزئیات آن به شرح ذیل است:

محورهای مسابقه:

1.انقلاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی

2. انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی

3. انقلاب اسلامی و قدس

4. انقلاب اسلامی و مبارزه با استکبار

5.انقلاب اسلامی و آزادای(دموکراسی)

6. انقلاب اسلامی و شهادت طلبی

بخش های اصلی:

1. یادداشت و مقاله

2. مستند و کلیپ

3. عکس و پوستر

4. شعر

بخش های جانبی:

1. کوتاه نوشت

2. پادکست صوتی

جوایز:

جوایز بخش اصلی:

نفرات اول در بخش های اصلی: 5 میلیون ریال کمک هزینه سفر به کربلا

نفرات دوم در بخش های اصلی: 3 میلیون ریال کمک هزینه سفر به مشهد مقدس 

نفرات سوم در بخش های اصلی: جایزه نقدی 2 میلیون ریالی

جوایز بخش جانبی:

نفرات اول در هر بخش: جایزه نقدی 2 میلیون ریالی

نفرات دوم در هر بخش: جایزه نقدی یک و نیم میلیون ریالی

نفرات سوم در هر بخش: جایزه نقدی 1 میلیون ریالی

 
مهلت ارسال آثار:از تاریخ 22 دی ماه 92 تا تاریخ 22 بهمن 92 می باشد

نقل قول از نقل قولشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic