روزنامه شرق به دنبال انتشار این کاریکاتور توهین‌آمیز علیه رزمندگان و بسیجیان دفاع مقدس در تاریخ 4 مهر 91، از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف شد.در پی اهانت کاریکاتوریست روزنامه شرق به رزمندگان دفاع مقدس، جمعی از فعالان فرهنگی، این اقدام موهن را محکوم كردند.

گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»؛ به دنبال انتشار كاریكاتور توهین آمیز در روزنامه شرق نسبت به حضور سراسر آگاهی و بصیرت رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس با چند تن از فعالان فرهنگی عرصه جنگ نرم گفت و گویی ترتیب دادند كه به شرح زیر است:
 
رضا مصطفوی، سردبیر ماهنامه امتداد: سابقه این افراد در دوران اصلاحات و نظام مشخص است
 
ما در دوره جنگ با دو گروه آدم مواجه بودیم. یك گروه كسانی بودند كه پیشانی‌بندهایشان را روی پیشانی‌شان می‌بستند و به تبرك آن جمجمه‌شان را به خدا می‌سپردند و بصیرت می‌گرفتند و حركت می‌كردند. گروه دیگری بودند كه پیشانی‌بندها را روی چشمانشان بسته بودند و توی شهر نشسته بودند، دنبال برج‌سازی و تجارت و كارهای سیاسی و سنگ‌ انداختن در برابر جنگ بودند.
 
آقایانی كه این كاریكتاتور را منتشر كردند سابقه‌شان در دوران اصلاحات و نظام مشخص است. آنها خودشان جزء كسانی هستند كه در جنگ پیشانی‌بندها را بر روی چشم‌هایشان بستند و واقعیت‌های جنگ و انقلاب اسلامی و پیام امام را نفهمیدند و نخواهند فهمید.
 
آیه قرآن كه می‌فرماید «یضل به كثیرا و یهدی به كثیرا» این پیشانی‌بندهای مقدس مانند آیات قرآنی كه كافران را گمراه‌تر می‌كند آنها را نیز گمراه‌ كرده است. آنها از دسته‌ای هستند كه حقایق جنگ را نفهمیدند و در حقیقت با این كار تصویری از وجود خود كشیدند.
 
رزمنده‌هایی كه پیشانی‌بند یا فاطمه (س) را به پیشانی بسته بودند و خط ها را می‌شكستند و از اروند عبور كردند كه عقل بشری هنوز درگیر فهمش است. عبوری كه در حال حاضر در چند دانشگاه نظامی دنیا تدریس می‌شود.
 
رزمندگان با چه بصیرتی عبور كرده بودند چه چیزی را دیده بودند كه به آب وحشی اروند زدند و رد شدند. آیا آنها چشم‌هایشان را بسته بودند؟! در واقع اینها حماقت و جهالت خودشان را به تصویر كشیدند.
 
****
 
میثم محمد حسنی، گرافیست و فعال سایبری: كاریكاتوریست خاطی به گفته كروبی مثلا توبه كرده بود
 
اگر تحقیقی در مورد پیشینه این آدم بكنید فرد معلوم‌الحالی است. ایشان مشاور آقای كروبی بوده و كاریكاتوریستی است كه آقای كروبی خیلی اصرار داشت توبه كرده و برگشته. در حقیقت سابقه‌دار است.

از طرف دیگر روزنامه شرق هم كه پیشینه مشخصی دارد. فكر می‌كنم این كار خاك پاشیدن به سوی ما است. مگر توهین به رسول‌الله (ص) در هفته‌های اخیر نبوده، به جز اینكه شور ما را بیشتر كرد اتفاق دیگری نیفتاد.
 
در حقیقت مقوله دفاع مقدس آنقدر بزرگ و پاك است كه با 4 آدم كوچك كه بخواهند كاریكتاتور هم بكشند اتفاقی نمی‌افتد. البته باید منتظر جواب بچه‌ حزب‌اللهی‌ها باشند و ما ساكت نمی‌نشینیم.
 
****
 
 مازیار بیژنی، كاریكاتوریست: با توجه به تقارن چاپ آن در هفته دفاع مقدس قطعا توهین‌‌‌آمیز است
 
با توجه به اینكه كاریكتاتور منتشره، مطبوعاتی بوده و كاریكتاتور روزنامه معمولا بدون پیام نیست،‌ نمی‌توان به پای عكس تزئینی گذاشت كه مفهوم خاصی ندارد.
 
از طرفی هم با توجه به تقارن چاپ آن در هفته دفاع مقدس قطعا توهین‌‌‌آمیز است و توجیه دیگری هم ندارد كه این كاریكتاتور صرفا برای هدفی كلی كشیده شده است.
 
روزنامه شرق هم هدف و جهت گیری مشخصی دارد؛ نمایش عدم بصیرت و كورنمایی رزمندگان است اینكه آدم‌هایی كه كورمال كورمال رفتند و در جنگ شركت كردند. در حالی كه حقیقت چیز دیگری است.