IMG4UP

بچه‌ها تمام رزمنده‌هایی كه شهید شدند را روز قیامت آنها را از زیر خاك بیرون می‌آورند.
 
در كتابی نوشه شده بود: ما رابا یك كامیون به بصره آوردند و یك بازجویی ساده انجام دادند من هم كه دست و پایم تركش خورده بود در یك بیابان خالی‌یمان كردند و شكم و صورت ما روی زمینی كه منطقه آن حصاركشی شده بود قرار گرفت.
 
دیدم كه كنار من یك رزمنده‌ای در حال درد كشیدن است و پرسیدم چی شده است؟ و احساس كردم كه یك تركش به پشت او وارد شده كه داد و فریاد كردم و یك عراقی با یك جعبه آچار آمد و یك درفش كفاشی كه در آن بود را بیرون آورد و با هم درفش پیراهن و زخم آن رزمنده را پاره كرد.

سپس انبردست را از داخل جعبه خارج كرد و با آن تركش را گرفت و پیچاند و از داخل نخاع و ستون فقرات آن رزمنده را بیرون كشید و در آن لحظه تمام بچه‌هایی كه صحنه را دیدند ذكر یا قمربنی‌هاشم می‌گفتند و آن رزمنده كه سن زیادی هم نداشت دستش را در دستان من فشرد و آخ نمی‌گفت تا داغ به جیگر عراقی‌ها بگذارد و سپس عراقی پیراهنش را كه كثیف بود بر روی زخمش انداخت و رفت.
 
من از او پرسیدم كه خوبی؟ كه من را نگاهی كرد و چشمانش را بست و شهید شد و سپس عراقی‌ها مقداری آن طرف‌تر در یك چاله انداختند و رفتند.
 
آنچه در جبهه گذشت یك جمله بیشتر نبود یك عده اسیر تكلیف بودند، ‌یكسری مست لیلی جماران بودند و تا مست نشوی كار حل نمی‌شود.
 
مستی عشق خدا، مستی دیدن رخ مهدی زهرا عقل را از سر و هوشت خارج می‌كند و به همین دلیل رفقا و بچه‌های ضیافت اندیشه امروزه حاكمیت شهدا بر دل‌هاست می‌خواهی بپذیر می‌خواهی نپذیر.

صبح بسیار نزدیك است چرا ما پشت خاكریز با آن همه غصه شاد بودیم ولی الان با این همه امكانات خوش نیستیم؟

بعضی اوقات خاطرات را كه برای بچه‌ها تعریف می‌كنیم می‌پرسند حاج آقا راستی جنگ بوده؟ افسانه است؟ راست است؟
 
علی فردپور برای روحیه دادن به رزمنده‌ها روی خاكریز رفت و اذان گفت و همین رزمنده در عملیات چنگوله، مهران و عاشورای 2 تیر خورد و مفقود شد و استخوانش هم پیدا نشد.
 
برای هر نفری بین خود و خدایش در هر مقام و ادبیاتی یك لحظه، پشت خاكریز گرفتار می‌شود كه باید اذان بگویی حتی به انجام یك ثواب، ترك گناه و یا دل دادن به امام زمان باشد.

بچه‌ها خیلی خداوند خاطرتان را قبل از ماه رمضان خواسته تا پچ پچی یواشكی در گوشت بگوید.
 
ماه رمضان و شب قدر هم تمام می‌شود ما قدر شب‌های قدر شب‌های عملیات را قدر ندانستیم.
 
مراقب باشید به اندازه یك سال برای‌تان می‌نویسند بابا شهدا قدر امام زمان را دیدند و به هیچ كس قول نداد‌ه‌اند كه این ماه رمضان آخرین ماه رمضان است.

ما قدر جبهه را ندانستیم و بیست سال در به در شماها هستیم و به بهانه شما اردو، راهیان نور و برنامه می‌آییم.
 
یكی دنبال جنازه می‌دوید تا تابوت شهید گمنام را بگیرد پرسیدم: برای چه می‌خواهی؟ گفت: مادرم گفته تابوت شهید گمنام را به خانه بیاور.
 
پرسیدم: برای چه می‌خواهی ببری؟ جواب داد: مادر من 95 سالش است و فوق‌تخصص قرینه چشم می‌باشد و به من گفت دنبال این شهیدان گمنام برو و زمانی كه شهیدی را دفن كردند تابوتش را برایم بیاور زیرا ما ارامنه رسم داریم كه ما را با تابوت در قبر بگذارند.

مادرم گفت اگر می‌شود جنازه مرا داخل تابوت یكی از شهدا بگذارید.

به حضرت عباس قسم شهیدان زنده‌اند من تا صبح می‌توانم تصرف و مدیریت شهدا در زندگی دختران و پسرها را بگویم.
 
شهید احمدی‌روشن زنده است چرا می‌گویند گوش را زیر قبه امام حسین نبرید زیرا آتش به آن حرام می‌شود و چرا ماها می‌رویم در قبه امام حسین، در مجلس آن امام و در مجلس ضیافت اندیشه و اوضاع‌مان خراب می‌شود چون باز گناه می‌كنیم.

شهدا می‌خواستند، می‌شد اما الان می‌خواهی نمی‌شود.

ورود به خانه اهل بیت زوری نیست بلكه محبتی است؛ عاشق، معشوق و رفیق شوید.

هنوز گذر شما به شب اول قبر نیفتاده است اگر امام عصر نیاید بگوید این فرد برای من است ولش كنید پدرت را در می‌آورند شهدا به امام زمان راست گفتند.
 
امام خمینی گفت: من انتظار ز نیمه خرداد كشم و 14 خرداد فوت كردند و مقام معظم رهبری می‌فرمایند من دلبسته یار خراسانی خویشم حكیم حرف بی‌حكمت نمی‌زند، ای رفیق برو جای خودت را در این پازل پیدا كن.

در گفتمان ادب و اخلاق جا مانده‌ایم و ارباب ما در این دنیا در حال یارگیری است در حالی كه ما جا مانده‌ایم بروید یك فكری كنید.
 
وقت بسیار است سرعت عالم تند شده فتنه پس از فتنه است خبر پس از خبر است پس خبری در راه است و خداوند دنیا را برای یك خبرهای مهم در حال آماده كردن است.

آیا دل من و تو هم آماده است؟ و این را شهدا در جنگ فهمیدند كه عملیات نزدیك است و آنها خوب از فرصت استفاده كردند و رفتند.
 
امام عصر دل تك به تك ما را رصد می‌كند و دائم به دل ما سر می‌زند و كسانی دیگری در آن دل لانه كرده‌اند و به همین خاطرما جا مانده‌ایم.

کلام آخر اگر كسی درس نخواند در دانشگاه بماند حرام است زیرا این همه بیت‌المال در دانشگاه خرج می‌شود.برچسب ها :
آقای یکتا راوی جنگ ,  خاطره ,